http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/36924/B/13960331_15536924.jpg

دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها با رهبر معظم انقلاب

 

حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای عصر روز چهارشنبه در نشستی با صدها نفر از استادان، اعضای هیأت های علمی، پژوهشگران و نخبگان دانشگاهی که بیش از دو ساعت به طول انجامید، با تشریح نقش بی بدیل استادان دانشگاهها در پرورش دانشجویان و شکل دهی به جایگاه ایران در جهانِ تأکید کردند:

* روز قدس بسیار مهم است/ امروز دفاع از فلسطین دفاع از حقیقت است.

* سند 2030 باید تبیین شود/ این که می گویند الزام آور نیست، سطحی نگری است؛ هر کدام که تحقق نیابد، امتیازهایی از کشور سلب می شود.

* توجّه به مسئولیّت معلّمی و مسئولیّت استادی/ استاد در محیط دانشگاه یک نقش‌آفرینی منحصربه‌فردی دارد.

* سه جنبه‌ی مهم در دانشگاه وجود دارد: یک جنبه، این است که مرکز علم است؛ یک جنبه، این است که مرکز نوآوری است، یک جنبه‌ی دیگر جنبه‌ی اثرگذاری در محیط کشور و محیط جامعه است.

این‌همه راجع به عدالت اجتماعی می گوییم، جزو واضحات و مسلّمات است. خب کو؟ حالا تحقّق پیدا کرد عدالت اجتماعی؟ ضریب جینی روزبه‌روز بالاتر رفته است، بدتر شده است. چرا؟ علّت چیست؟ این فکرِ درست، این خواستِ درست، این هدفِ درست، چرا در کشور تحقّق پیدا نمی کند؟

* یکی از اشکالات مدیریّتهای کلان ما این است که نرم‌افزار مدیریّتی ما ویروسی بشود؛ یعنی دشمن بتواند در اندیشه‌ی مدیریّتی ما ویروسی را وارد کند که تمام ابتکارات ما و کارهای ما و تصمیم‌های ما را خراب کند و به جهت خلافی هدایت کند و پیش ببرَد.

* تذكر به وزیر علومادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

بیانیه سپاه درمورد عملیات موشکی علیه داعش

کد خبر: ۷۰۵۸۰۸
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵ 21 June 2017
 
روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای با تشریح بخشی از جزئیات عملیات موشکی ضد تروریست‌های تکفیری تاکید کرد: عملیات" لیله القدر" در سلسله مراتب نظامی و تحت امر فرماندهی معظم کل قوا انجام پذیرفت.
به گزارش روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه شماره ۲ خود، بخشی ازجزئیات عملیات موشکی" لیله القدر" ضد تروریست‌های تکفیری را تشریح کرد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
با قدردانی از حمایت‌های قابل ستایش ملت شریف و قهرمان ایران از اقدام غرور انگیز و اقتدار آمیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجرای عملیات موشکی "لیله القدر" ضد مرکز فرماندهی و مواضع تروریست های تکفیری در استان دیرالزور سوریه، بخشی از جزئیات این عملیات اعلام می گردد:
۱-عملیات موشکی" لیله القدر" در سلسله مراتب نظامی و با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و تحت امر فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) انجام پذیرفت.

۲-کلیه مراحل شناسایی و جمع آوری اطلاعات پیرامون وضعیت مقرها و موقعیت تروریست‌های تکفیری در منطقه دیرالزور، صرفا توسط عوامل میدانی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فرایندی دقیق و مطمئن صورت پذیرفت و در اختیار نیروی هوافضای سپاه قرار گرفت.
۳-نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبتنی بر اشراف اطلاعاتی حاصله، عملیات موشکی" لیله القدر" را طراحی و با شلیک ۶ فروند موشک میان برد زمین به زمین به سمت اهداف تعیین شده در دیرالزور سوریه به مرحله اجرا در آورد.
۴-در این عملیات موفق، بیش از ۱۷۰ تروریست تکفیری از جمله چند تن از فرماندهان و عناصر موثر آنان به هلاکت رسیده و علاوه بر مجروحیت تعدادی دیگر از تروریست‌ها، تلفات سنگینی بر ادوات، تجهیزات و سامانه های آنان وارد گردید.
در پایان به ملت انقلابی و غیرتمند ایران و آحاد علاقه‌مندان به انقلاب و نظام اسلامی اطمینان داده می‌شود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به فضل الهی تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا در صیانت از اقتدار و امنیت ملی کشور و مقابله با تهدیدات دشمنان، لحظه ای درنگ نکرده و جبهه بدخواهان میهن اسلامی را به سختی مجازات خواهد کرد.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

چكیده ای از اشعار سروده شده توسط شاعران انقلابی

در وصف حمله موشكی سپاه اسلام

به مقر دشمنان اسلام

=====

پیغام «ولی» ختم كلام ما بود

تاوان جسارت به امام ما بود

یك سیلی ساده خورد دشمن اما

این تازه شروع انتقام ما بود

***

ما روحیه ی جهاد، بی شک داریم

در پاسخ هر ترقه ، موشک داریم

امروز به گاو منطقه ثابت شد

اندازه ی وسعتش کلاهک داریم 

***

ای داعشیان قدرت ما را دیدید؟

از ضربه ی ما هیبت ما را دیدید؟

ما  مرد  نبردیم  نه  اهل  ذلت

ای بی خردان  دقت ما را دیدید؟

***

کشورم میراث دارِ مرتضاست

کهکشانی در مدارِ مرتضاست

سیلیّ سنگین و سرسخت سپاه

جلوه ای از ذوالفقارِ مرتضاست

***

دوباره طعم خطر را چشید اسراییل

ز خواب ناز، هراسان پرید اسراییل

در آستانه ی روز ستم ستیزی "قدس"

صدای سیلی ما را شنید اسراییل

***

این گوشه ای از قرار ما بود فقط

یک چشمه ز شاهکار ما بود فقط

این پاسخ آن ترقه بازی ها بود

این سایه ذوالفقار ما بود فقط

***

خروشانیم و خشم ذوٱلفقاریم

به نابودیِ تان امیدواریم

فرستادیم موشک تا بفهمید؛

که بعد از این «بزن در رو» نداریم!

***

تلخ است برایتان ولی شیرین است

رهبر كه اشاره می نماید این است

این سیلی محكمی كه از ما خوردید

از بابت دستگرمی و تمرین است

***

گفتیم كه این خطه مراقب دارد

این كشور عشق است و صاحب دارد

طفلان حرامزاده شیطانی

دیدید ترقه ها عواقب دارد

***

 تا صبحِ  فرج زیرِ علم بیداریم
آتش به سر اهل ستم می باریم
این بار به امر رهبری ثابت شد
در پاسخ هر ترقه موشک داریم

***ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

سالروز شهادت مرد خدا

شهید دكتر مصطفی چمران

گرامی باد.

روایت رهبر معظم انقلاب از مجاهدی که در همه جا یک خط را تعقیب می‌کرد


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

دعای پایانی مقام معظم رهبری

در پایان سخنرانی در دیدار با خانواده های شهدای مرزبان و مدافعان حرم

یكشنبه 96/3/28 مصادف با روز بیست سوم ماه مبارك رمضان

* پروردگارا! این نور شهادت، این فضای شهادت، این طلب شهادت، این شور و شوق به شهادت را که در دل بعضی‌ها هست، خاموش مکن.

* پروردگارا! هرکسی را که این شوق و شور به‌معنای واقعی کلمه در دل او هست، به این فضیلت برسان.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

دیدار خانواده‌های شهدای مرزبان و مدافع حرم

با رهبر معظم انقلاب اسلامی

حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای عصر روز یکشنبه در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای مرزبان سپاه، ارتش و نیروی انتظامی، به همراه جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و وزارت اطلاعات، تأكید فرمودند:

 

*همه زیر بار منت شهیدان هستیم و هر کس در جهت فراموش شدن یاد شهیدان یا اهانت و بی‌اعتنایی به خانواده‌های آنان کاری انجام دهد، در واقع به کشور خیانت کرده است.

* شهادت یک «مرگ تاجرانه» است.

* شهید به مقامی می‌رسد که قدرت شفاعت پیدا می‌کند.

* عوامل اصلی حفظ انقلاب اسلامی و قدرت آن، مفاهیم و ارزشهای عظیمی همچون «شهادت، جهاد و صبر و استقامت خانواده های شهدا» است.

* اگر شهیدان مدافع حرم نبودند، امروز باید با «عناصرِ فتنه‌گر، خبیث و دشمن اهل‌بیت(ع)» در شهرهای ایران می‌جنگیدیم.

* امنیت مرزها و شهرهای کشور به برکت تلاشهای مرزدارانی است که با همه وجود از ایران دفاع، و همچنین از ورود مواد مخدر جلوگیری می‌کنند، البته این تلاشها به‌خوبی دیده نمی‌شود و مرزداران و شهدای مرزی، مظلوم هستند.

* خدمت به کشور فقط تأمین آب و نان نیست بلکه بالاتر از آن، تأمین امنیت است و شهیدان و مدافعان حرم و مرزها و شهرهای کشور، با تأمین امنیت، حق حیات بر گردن کشور دارند.

* دشمن تلاش دارد تا این ارزشها را از جامعه بگیرد و متأسفانه برخی نیز در این چارچوب قلم‌فرسایی می‌کنند.

* اینهایی که تازه آمده‌اند سرِ کار در آمریکا، مثل این کسانی که تازه وارد عالَم چاقو‌کشی شده‌اند -این چاقوکش‌های تازه‌کار و بی‌تجربه که به هرجا می رسند یک نیش چاقویی می زنند- نمی فهمند چه‌‌کار دارند می کنند؛ تا وقتی توی دهانشان بخورد؛ وقتی توی دهانشان خورد، آن‌وقت میفهمند حساب چیست، کتاب چیست.


* به این هارت‌و‌پورت‌های این بابایی که تازه آمده آمریکا نگاه نکنید؛ اینها جدید نیست، اینها از اوّل بود، حالا زبانهایشان و لحنهایشان فرق می کند. از روز اوّل این هارت‌و‌هورت‌ها علیه جمهوری اسلامی بوده تا امروز؛ قریب چهل سال است. هیچ غلطی نتوانستند بکنند.

* همه اعم از دشمنان، دوستان با اخلاص و دوستانی که برخی مواقع دلشان می لرزد، بدانند جمهوری اسلامی مستحکم و با اقتدار کامل ایستاده و دشمنان نمی توانند به ملت ایران سیلی بزنند بلکه ملت به آنها سیلی خواهد زد.

http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=36890ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

استاد رجبی دوانی:

برداشت روحانی از کلام امام علی(ع) خلاف عقاید شیعه و تفسیر به رأی است/

مراجع تقلید اجازۀ بیان نسبت‌های دروغ را ندهند...

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/03/28/1439136ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

واکنش آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی به سخنان روحانی:

یک صفحه از نهج البلاغه را دیده و بقیه را ندیده است!

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به سخنان مطرح شده در خصوص ولایت امام علی(ع) اظهار کرد: یکی از دولتمردان گفته است که مبنای ولایت از دیدگاه امام علی(ع) نظر مردم بود و دموکراسی میراث این امام معصوم است، این حرف عجیبی است، او یک صفحه از نهج البلاغه را دیده و بقیه را ندیده است.
وی ادامه داد: «ولی» را باید خداوند تعیین کند و آیات در خصوص ولایت در قرآن زیاد است، شما تنها یک جمله از نهج البلاغه را دیدید و بحث کردید، یکی از مسلمات مذهب شیعه است که امام را خدا و نه آرای مردم تعیین می‌کند، ما با اهل سنت برادروار زندگی می‌کنیم، اما مذهب رسمی کشور شیعه است.
وی افزود: نباید بگوییم که حاکم را رای مردم تعیین می‌کند، رسول اکرم(ص) فرمود که تعیین جانشین من با خدا است و خداوند به هر کسی که خواست، ولایت می‌دهد و کتاب‌های زیادی در خصوص غدیر نوشته شده است.

ایشان با اشاره به دموکراسی اظهار کرد: دموکراسی برای غرب است و حتی این نوع حکومت، حکومت مردم بر مردم نیست، گاهی یک نامزد با ۲۵ درصد رای از مردم به ریاست می‌رسد، در آمریکا افراد با ثروت و تبلیغات، مغز مردم را شستشو می‌دهند و رای می‌آورند.
ایشان در پایان خاطرنشان کرد: امام با رای مردم انتخاب نمی‌شود و نباید با یک صفحه نهج البلاغه، نظام حکومتی اسلام را دگرگون نشان بدهیم.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

واکاوی فرمان «آتش به اختیار»

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gifhttp://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gif رهبر انقلاب در دیدار رمضانی با دانشجویان، آنها را به تلاش جدی و همه‌جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلاب در دانشگاه توصیه نمودند. ایشان در ضمن این بحث فرمودند: «من به همه‌ی آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً میگویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌قول میدان جنگ، آتش‌به‌اختیار.»
این فرمان رهبر انقلاب با واکنشهای گسترده و متفاوتی روبرو شده است. از این رو یایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در یادداشت زیر به واکاوی این سخن رهبر انقلاب، بر اساس بیانات حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) و دیگر بیانات رهبر انقلاب در این باره پرداخته است.

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/36782/smpf.jpgادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا
نوشته شده در تاریخ شنبه 27 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

دیدار رمضانی مقام معظم رهبری با مسئولان نظام

بیانات بسیار مهم حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز دوشنبه در دیدار سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام و جمعی از مدیران کشور

 

* مردم در انتخابات به هرکسی رأی دادند، همه‌شان یک کار مشترک انجام دادند؛ این کار مشترک اظهار اعتماد به نظام اسلامی برای انتخاب مسئول اجرایی کشور بود؛ این خیلی با ارزش است. از لابه‌لای این کار مشترک حرف‌هایی درنیاوریم جوری که اصل این حرکت را ضایع کنیم. اینکه ملت ایران را تقسیم کنیم که به این موضوع آری گفتند و ...؛ نه، مردم فقط اشخاص را معین کردند.

* اگر بخواهیم کشور را درست اداره کنیم و فرصت‌ها و تهدیدها را مدیریت کنیم و از سرمایه‌های ملی و ظرفیت‌های کشور بهره ببریم و راه را از بیراهه تشخیص دهیم، احتیاج است ملاک تصمیم‌گیری را درست انتخاب کنیم. ملاک تصمیم‌گیری، تأمین منافع ملی است. منافع ملی آن وقتی واقعاً منافع ملی هستند که با هویت ملی و انقلابی ملت ایران در تضاد نباشند.

* اخیراً در حرف‌های آمریکایی‌ها علیه ما، مسئله‌ی «بی‌ثبات‌سازی منطقه» یک عنوانی شده است؛ اولاً این منطقه به شما چه ربطی دارد؟ ثانیاً بی‌ثبات‌کننده‌ی این منطقه شمایید. آمریکا و عمال آمریکا منطقه را بی‌ثبات کرده‌اند؛ داعش را چه کسی به‌وجود آورد و تقویت کرد؟ ادعای ائتلاف علیه داعش هم دروغ است؛ بله، این‌ها با کنترل‌نشدگی داعش مخالفند اما داعش کنترل‌شده‌ای که دست خودشان باشد، این را می‌خواهند. اگر کسی بخواهد این پدیده را نابود کند، جداً جلویش می‌ایستند.

* «اعتماد نکردن به دشمن» از تجربه‌های اساسی در مدیریت کشور است که باید به آن توجه کامل شود. می‌توانستیم به دشمن اعتماد نکنیم اما در جاهایی به عللی مثلاً برای گرفتن بهانه از دست آمریکایی‌ها کوتاه آمدیم که البته بهانه گرفته نشد و ضربه هم خوردیم. هرجا عرصه‌ی کار با بیگانگان است باید با دقت، وسواس و احتیاط کامل وارد شد و در لحن و بیان هم به‌گونه‌ای سخن گفت که اعتماد به دشمن در آن احساس نشود، زیرا هم در داخل و هم نزد بیگانگان تأثیر منفی خواهد داشت.

* در برجام به مسئولانی که پیگیر این مسئله بودند اعتماد داشتیم و داریم، چراکه آن‌ها را خودی و مؤمن می‌دانیم اما در همین ماجرا در مواردی به علت اعتماد به حرف طرف مقابل از مسائلی صرف‌نظر کردیم یا اهتمام لازم را به خرج ندادیم که در نتیجه خلأهایی باقی ماند که دشمن درحال استفاده است/ وزیر امور خارجه که مخالف مذاکرات نیست اما چون انسانِ «متدین، باوجدان و دارای احساس مسئولیت» است، در نامه به مسئولان اروپایی موارد مختلف «نقض روح و جسم برجام» را تشریح کرده است.

* «تأثیر تعیین‌کننده‌ی انسجام و وحدت ملی» در موفقیت‌های چهار دهه‌ی اخیر از تجربه‌های جمهوری اسلامی است؛ باید از این تجربه‌ی موفق در اداره‌ی کشور استفاده کرد؛ البته «وحدت» منافاتی با اعلام مخالفت با سیاست‌های دستگاه‌ها ندارد اما نباید در زمینه‌ی مسائل کلان در کشور کشمکش و بگومگو باشد/ نباید کشور را دوقطبی کرد. نباید مردم را به دو دسته تقسیم کرد؛ مثل آن حالتی که در سال ۵۹، متأسفانه رئیس‌جمهور وقت، مردم را به دو دسته‌ی مخالف و موافق تقسیم کرد.

* بایستی عوامل اقتدار کشور را حفظ کرد؛ نیروهای مسلح، سپاه، بسیج، عناصر مؤمن و حزب‌اللهی. دشمن از سپاه بدش می‌آید؛ معلوم است که شرط وشروط می گذارد در بخشهای مختلف؛ اینکه بگویند شرط این کار اینست که سپاه مثلاً درمسائل منطقه‌ای شرکت نکند، این یعنی عوامل اقتدار خودتان را وارد میدان نکنید. این مثل اینست که بگویند تیم کشتی شما در مسابقات جهانی شرکت داده میشود بشرط اینکه دوسه کشتی‌گیر قَدَر را در تیم ملی نگذارید؛ این معنایش اینست که بیایید برای شکست خوردن. ما باید بعکس عمل کنیم.


* من این را به شما عرض بکنم، آن که سینه سپر می کند، در مقابل دشمن در بخشهای مختلف می‌ایستد، شرایط سخت را تحمّل می کند، او همان عنصر مؤمن و انقلابی و اصطلاحاً حزب‌اللهی است؛ او است ‌که می‌ایستد؛ اینها را باید نگه دارند.

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=36824

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

نقش نگین انگشری ات را عشق است

یا زینب كبری


عكس دیدار دیشب با شاعران و اهالی فرهنگ و ادب

نگین انگشتری رهبری.jpg
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

در شام میلاد کریم اهل‌‌ بیت حضرت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام)

جمعی از اهالی فرهنگ، استادان شعر و ادب فارسی و شاعران جوان و پیشکسوت کشور

و تعدادی از شاعران از کشورهای هندوستان، افغانستان و ترکیه

با حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی

دیدار کردند.

***

* شاعران به منظومه‌سازی از موضوعات و همچنین سرودن در رشته‌ی «هجو» از برخی مسائل عجیب دنیای امروز اهتمام کنند/ پیامبر اکرم (ص) به یکی از شاعران از صحابه‌ی خود دستور دادند که مشرکان را هجو کند و امروز نیز مواردی همچون رقص شمشیر «جاهلیت مدرن» در کنار «جاهلیت قبیلگی» یا قرار گرفتن دولتی همچون عربستان سعودی در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، مسائلی است که به‌جدّ، جای هجو دارند.

* حوادث سوریه و مدافعان حرم و قضایای مهم عراق درخور سرودن صدها و هزاران شعر است/ بسیاری از مردم از اینکه آمریکایی‌ها در عراق چه هدفی داشتند و چگونه سرشان به سنگ خورد اطلاع ندارند؛ اما این قضیه، بسیار مهم و نیازمند تبیین است که چگونه «عراقِ صدّام» به «عراقِ شهید حکیم» تبدیل شد.

* در گزارش حوادث کشور و احوال شخصیت‌های ملی ضعف وجود دارد؛ ایرانی‌ها در این خصوص دچار تنبلی و کوتاهی هستند؛ مثلاً امام بزرگوار ما شخصیتی درجه یک است که دوست و دشمن به عظمت او اعتراف دارند اما تاکنون چند کتاب درباره‌ی این شخصیت عظیم نوشته شده است؟

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

وداع با شهدای ترور

تشییع با شكوه شهدای تروریستی دوازدهم ماه مبارك رمضان هفدهم خردادماه

در تهران (حرم امام و مجلس شورای اسلامی)

نتیجه تصویری برای تشییع شهدای ترور

نتیجه تصویری برای تشییع شهدای ترور

نتیجه تصویری برای تشییع شهدای ترور

نوشته شده در تاریخ شنبه 20 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

پیام تسلیت حضرت امام خامنه ای

در پی حادثه تروریستی در تهران

 

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم


حادثه‌ی تروریستی روز دوازدهم ماه مبارک رمضان در مرقد امام راحل و در مجلس شورای اسلامی، که به شهادت تعدادی از عزیزان روزه‌دار و زخمی شدن جمع بیشتری انجامید، نشانه‌ی آشکاری است از کینه و دشمنی خباثت‌آلود مزدوران استکبار با ملت شریف ایران و با هر آنچه مربوط به انقلاب و نظام اسلامی و رهبر فقید عظیم‌الشأن آن است.

این‌گونه جنایات که حاکی از خباثت و در عین حال، حقارت مباشران و نیز آمران و مسببان آن است، بسی کوچکتر از آن است که در عزم ملت ایران خللی ایجاد کند.

نتیجه‌ی قطعی این‌ها چیزی جز افزایش نفرت از دولت‌های آمریکا و عوامل آنان در منطقه همچون سعودی نیست.ملت ایران، متحد و با عزم راسخ به پیش خواهد رفت ان‌شاءالله.

یاد شهیدان این حادثه را گرامی می‌دارم و به خانواده‌های آنان تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و بهبود مجروحان و آسیب دیدگان را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

سید علی خامنه‌ای
۱۹ خرداد ۱۳۹۶


نوشته شده در تاریخ شنبه 20 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

دیدار رمضانی جمعی از دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی

حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای

***

* ملت ایران دارد پیش می‌رود؛ این ترقه‌بازی‌هایی هم که امروز شد در اراده‌ی مردم تأثیری نخواهد گذاشت. این‌ها کوچک‌تر از آنند که بتوانند در اراده‌ی ملت ایران و مسئولین اثر بگذارند. البته خود این حوادث نشان داد که اگر جمهوری اسلامی در آن نقطه‌ای که مرکز اصلی این فتنه‌هاست ایستادگی نمی‌کرد، ما تا حالا گرفتاری‌های زیادی از این ناحیه در کشور داشتیم. ان‌شاءالله کلک این‌ها کنده خواهد شد.

* مسئله‌ی استقلال خیلی مهم است؛ مسئله‌ی سند ۲۰۳۰ از این قبیل است. حالا بعضی می‌آیند می‌گویند ما تحفظ دادیم یا گفتیم فلان چیزش را قبول نداریم؛ نه، بحث سر این نیست؛ فرض کنیم در این سند چیز واضح مخالف اسلام وجود نداشته باشد، که حالا وجود دارد؛ آنهایی که خیال میکنند ما گزارش درست نگرفته‌ایم؛ نه، گزارشهای ما گزارشهای درستی است. من حرفم این است که نظام آموزشی نباید بیرون کشور نوشته شود. اینجا ایران است، اینجا جمهوری اسلامی است. نظام آموزشی ما را چهار نفر بنشینند در یونسکو بنویسند! چرا؟

* من به همه‌ی آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً میگویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌قول میدان جنگ، آتش‌به‌اختیار. البتّه در جنگ، قرارگاه مرکزی وجود دارد که دستور میدهد، امّا اگرچنانچه رابطه‌ی قرارگاه ‌قطع شد یا قرارگاه عیبی پیدا کرد، اینجا فرمانده دستورِ آتش‌به‌اختیار میدهد. خب شما افسرهای جنگ نرمید -قرار شد شما افسران جوان جنگ نرم باشید- آنجایی که احساس میکنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمیتواند درست مدیریّت کند، آنجا آتش‌به‌اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید.

* گاهی اوقات انسان احساس میکند دستگاه‌های مرکزی فکر و فرهنگ و سیاست و مانند اینها دچار اختلالند، دچار تعطیلند؛ واقعاً آدم گاهی اوقات احساس میکند.این‌همه ما مسئله‌ی فرهنگی در کشور داریم،که اینها دچار مشکل است؛ناگهان می‌بینید مثلاً فرض کنید اینکه فلان آهنگ قبل از افطار پخش بشود یا نشود، میشود مسئله‌ی اصلی؛ نامه‌نگاری میکنند! پیدا است که این دستگاه اختلال پیدا کرده که مسئله‌ی اصلی را از مسئله‌ی فرعی تشخیص نمیدهد و یک مسئله‌ی اصلاً بی‌اعتبارِ بی‌اهمّیّت فرعی را به‌عنوان یک مسئله‌ی اصلی، درشت میکنند. وقتی این‌جوری دستگاه‌های مرکزی اختلال دارند، آن‌وقت اینجا جای همان آتش‌به‌اختیاری است که عرض کردم.

* اهتمام به تخاطب واقعی. فضای مجازی چیز خوبی است، فرصتی است امّا کافی نیست. بعضی‌ها چسبیده‌اند به فضای مجازی -توئیتر و مانند اینها- برای اینکه پیامهایشان را برسانند، این فایده ندارد؛ تخاطب واقعی لازم است، میزگرد لازم است، سخنرانی لازم است، نشریّه لازم است، بحثهای دونفره و سه‌نفره لازم است، جلسات تحلیل لازم است؛ این‌جور با مخاطبینتان بنشینید؛ و مانند این کارها.

* بعضی‌ها زمزمه میکنند «نظام ناکارآمد است»؛ چرا؟ چون فلان وزارتخانه بد عمل کرده؛ نه، اگر نظام ناکارآمد بود، تا حالا ده بار بلعیده شده و از بین رفته بود. بزرگ‌ترین دلیل کارایی این نظام، خود وجود این نظام و ماندن این نظام است.

* یکی از توصیه‌های من هم همین است. جوان مؤمنِ حزب‌اللهیِ انقلابی فراموش نکند دستاوردهای نظام را.

* دانشجو باید احساس مسئولیّت انسانی، احساس مسئولیّت ملّی، احساس مسئولیّت دینی و اجتماعی و بین‌المللی بکند؛ این چیزی است که از دانشجو توقّع میرود.

* در مقابله‌ی با دشمن، نوع برخورد باید قاطع و صریح و طبق برخورد خود او -که خصمانه است- خصمانه باشد؛ امّا در داخل و با نظام، نه؛ دلسوزانه، علاج‌جویانه.

* آرمان‌گرایی را فراموش نکنید. آرمانها چیست؟ رسیدن به جامعه‌ی عادل، جامعه‌ی آزاد، جامعه‌ی پیشرفته، جامعه‌ی مؤمن، جامعه‌ی متعبّد، جامعه‌ی مرفّه، جامعه‌ی متّحد، جامعه‌ی قوی و مستحکم، جامعه‌ی مستقل؛ اینها آرمان است. ارزش دارد که انسان جانش را در راه این آرمانها، برای خاطر خدا [بدهد]؛

* تشکّلها امید را تزریق کنند در دانشگاه‌ها؛ خودشان امیدوار بمانند و امید را هم تزریق کنند در دانشگاه‌ها و نگذارند جوّ ناامیدی به وجود بیاید.

* نگاه من، دید من، این است که فساد در کشور سیستمی نشده. هر کس میگوید سیستمی است بیخود میگوید. فساد موردی است و این فسادهای موردی را میشود علاج کرد.

* بعضی‌ها به‌خاطر اعتقاد و ایمان به فرهنگ غربی، بعضی هم از روی ضعف نفس و سست‌عنصری و عدم توجّه و مانند اینها، میکشانند کشور را به سمت فرهنگ غربی.


http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=36775

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

محسن ناصحی از شاعران کشورمان در پی حادثه تروریستی امروز تهران رباعی سروده است.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، محسن ناصحی در پی حادثه تروریستی امروز تهران شعری سروده است.

 

امروز وطن معنی غم را فهمید

با سایه ی جنگ ، متّهم را فهمید

از خواب پرید کشورِ من امّا

معنای مدافع حرم را فهمید

***

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

سخنرانی بسیار مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی

حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای

در مراسم بیست و هشتمین سالروز رحلت امام خمینی(ره)

*****

* اکثر شما می‌دانید که انگیزه‌هایی برای تحریف شخصیت امام و تحریف انقلاب که بزرگ‌ترین هنر امام بزرگوار بود وجود دارد. ما باید حقایقی را که در باب امام و در باب انقلاب گفتیم تکرار کنیم تا مجال تحریف را از تحریف‌کنندگان بگیریم.

* امام یک جذابیت‌های شخصی داشت؛ یک جذابیت‌هایی در شعارهای امام وجود داشت؛ این جذابیت‌ها آن‌قدر قوی بود که توانست قشرهای مختلف مردم را از جوان‌ها وارد میدان کند. امام دارای یک شخصیت بسیار قوی و بسیار مستحکم بود. امام دارای صراحت بود، دارای صداقت بود. همه‌ی مخاطبان امام در گفته‌ی او احساس صداقت می‌کردند. امام ایمان و توکلش به خدای متعال در رفتار و گفتار او به‌طور مساوی نمایان بود.

* بخشی از جذابیت امام مربوط به اصولی بود که امام ارائه می‌کرد. ازجمله‌ی چیزهایی که امام به مردم ارائه می‌کرد اسلام بود؛ اسلام ناب محمدی. اسلام ناب یعنی اسلامی که نه اسیر و پابند تحجر است، نه اسیر و پابند التقاط؛ این برای جوان مسلمان جذاب بود. ازجمله‌ی مبانی امام، «استقلال»، «آزادی»، «عدالت اجتماعی»، «عدالت اقتصادی» و «بیرون آمدن از چنبره‌ی سلطه‌ی آمریکا» بود. این‌ها مبانی امام بود.

* اصول امام تمام‌نشدنی است؛ بنابراین امروز هم شعار عدالت اجتماعی و اقتصادی، استقلال، آزادی، مردمسالاری، جداشدن از چنبره آمریکا برای جوانهای ما جذاب است. ما البته در برخی از این شعارها عقب هستیم؛ این را انکار نمیکنیم، اما همت و هدف و آرمان ما همین است.

* ببینید وقاحت دشمن ما تا کجاست! رئیس‌جمهور آمریکا در یک نظام قبیله‌ای عقب‌مانده‌ی منحطِ محض در کنار رئیس قبیله می‌ایستد و رقص شمشیر می‌کند؛ آن‌وقت به ۴۰میلیون رأی ملت ایران در یک انتخابات آزاد ایراد می‌گیرد. دوسال و نیم است که شب و روز دارند یمن را بمباران می‌کنند؛ در مقابل ما دشمنانی با این وقاحت، از حقوق بشر اسم می‌آورند و جمهوری اسلامی را به‌خاطر حقوق بشر تحریم می‌کنند. وقاحت از این بالاتر!

* بعضی درمقابل شعارهای انقلاب، عنوان عقلانیت را مطرح می کنند؛ کانه عقلانیت نقطه مقابل انقلابیگری است؛ این خطاست. عقلانیت واقعی در انقلابیگری است. عقلانیت در این نیست که انسان خود را بعد از رهاشدن از چنبره آمریکا مجددا نزدیک آنها کند؛ می گویند چالش با قدرتها هزینه دارد. بله اما سازش هم هزینه دارد. چالش اگر عقلایی باشد، هزینه اش بمراتب از هزینه سازش کمتر است.

* انقلابیگری یعنی مسئولین کشور هدفشان را راضی کردن قدرت‌های مستکبر قرار ندهند. هدفشان را راضی کردن مردم، به‌کار گرفتن نیروهای داخلی، تقویت عناصر فعّال در داخل کشور قرار بدهند. این انقلابیگری است.

* یک مسئله‌ی بسیار مهم، انتخابات ریاست جمهوری بود که انجام گرفت. بنده باید از صمیم قلب از یکایک آن کسانی که آمدند و بیش از ۴۱ میلیون رأی را در صندوق‌ها ریختند تشکر کنم. این انتخابات برای نظام جمهوری اسلامی مایه‌ی اعتبار و نشانه‌ی اعتماد عمومی مردم شد. البته بعضی‌ها از روی کج‌فهمی انکار می‌کنند و می‌گویند رأی مردم ربطی به تأیید نظام ندارد؛ چرا آقاجان؛ وقتی در چارچوب نظام رأی می‌دهد یعنی آن را قبول می‌کند و آن را کارامد می‌داند و اعتماد می‌کند.

* خوشبختانه شورای محترم نگهبان صحت انتخابات را اعلام کردند؛ البته تخلفات را باید دنبال بکنند؛ اگرچه که این تخلفات به نتایج انتخابات اثری نگذاشته است. آن کسانی هم که موفق نشدند -برخلاف سال ۸۸ که آن مشکلات را برای کشور به وجود آوردند- ظرفیت نشان دادند.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 16 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

فرارسیدن بیست و هشتمین سالروز ارتحال ملكوتی

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر كبیر انقلاب اسلامی

حضرت آیت الله العظمی امام سید روح الله الموسوی الخمینی (س)

را به همه مسلمانان و شیعیان جهان به ویژه خانواده های معظم ایثارگران و شهیدان

تسلیت و تعزیت عرض می نمائیم.


هیئت رهروان شهدا

   (خانواده های شهدای منطقه بهار کرج)

603027-893815.jpg

نوشته شده در تاریخ شنبه 13 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

تشییع با شكوه پیكر مطهر سردار سرافراز سپاه اسلام

شهید حاج شعبان نصیری در كرج

http://www.mashreghnews.ir/news/730781

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 8 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا
شهید شعبان نصیری

مدافع حرم البرزی شهید شعبان نصیری از فرماندهان قدیم لشکر ۱۰ سیدالشهدا استان البرز به خیل عظیم شهدای مدافع حرم در سوریه پیوست.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی سپاه استان البرز، برنامه های تشییع و یادبود فرمانده شهید مدافع حرم، سردار حاج شعبان نصیری، به شرح زیر است:

 کرج؛ ۸ خرداد؛ ساعت ۹:۳۰
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید، از میدان شهدای کرج به سمت امامزاده حسن ع

 تهران؛ ۹ خرداد؛ ساعت ۸:۳۰
مراسم وداع با پیکر مطهر شهید، از مسجد انصارالحسین شهرک شهید محلاتی، تا خاکسپاری در بهشت زهرا

 کرج؛ ۱۰ خرداد؛ ساعت ۱۶ تا ۱۸
مراسم بزرگداشت شهید، میدان قدس کرج، امامزاده حسن ع

 تهران؛ ۱۱ خرداد؛ ساعت ۱۶ تا ۱۸
مراسم بزرگداشت شهید، شهرک شهید محلاتی، مسجد امام خمینی ره

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا
در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله) برگزار شد؛

محفل انس با قرآن کریم در حضور رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/36653/B/13960306_1536653.jpg

در نخستین روز از بهار قرآن، ماه مبارک رمضان، محفل نورانی انس با قرآن کریم به مدت سه ساعت در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

*****

* عقب‌ماندگی‌‌های ما در زمینه‌ی انس با قرآن و بهره‌مندی از قرآن خیلی زیاد است؛ این نشست‌ها قدم‌های اول است. اگر در قرآن تدبر کردیم، پاسخ درست به سؤالات زندگی به ما داده خواهد شد.

* در راه ایمان قوی باشید، صریح باشید، ثابت قدم باشید. بنده اصرار دارم که در زمینه ذکر مبانی اسلامی، آحاد ملت ایران و مسئولین کشور صریح باشند. صراحت لازم است. بعضی در فکر این هستند که یک دولت باید ارتباطات جهانی داشته باشد؛ بنده هم کاملاً معتقدم و تأیید می کنم اما منافاتی ندارد. می توان با صراحت مبانی و اصول را گفت و پیش رفت و توفیق هم پیدا کرد.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

«حاج شعبان نصیری»، ظهر دیروز و در عملیات آزادسازی غرب «موصل» از اشغالِ «مزدوران سعودی» و «پیروان اسلام آمریکایی» بال در بال ملائک گشود.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، سردار رشید سپاه اسلام، رزمنده ی جبهه های «جهاد اصغر» و «جهاد اکبر»، حاج «شعبان نصیری»، پس از نزدیک به 38 سال مجاهدت و جهاد در میادین دفاع از «حریم اسلام ناب محمدی(صلوات الله علیه و آله)، سر انجام به یاران شهیدش پیوست.

سردار «حاج شعبان نصیری» که از یادگارانِ ۸ سال دفاع مقدس بود و سابقه ی حضور طولانی در «سوریه» به منظور دفاع از «حرمِ بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)» را در کارنامه ی خود داشت، ظهر دیروز، مصادف با شبِ اول «رمضان المبارک»، در جبهه ی «عراق» و طی عملیات آزادسازی «موصل» از اشغالِ «مزدوران سعودی» و «پیروان اسلام آمریکایی» بال در بال ملائک گشود.

روحمان با یادش شاد

هدیه به روح بلندپروازش صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

نوشته شده در تاریخ شنبه 6 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

خط حزب‌الله ۸۳

 

رمز انجام ‌نشدنی‌ها

 

http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=36635ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 4 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا
گزارشی از روند تصویب و ماهیت سند ۲۰۳۰:

 

سند ۲۰۳۰ کجا را نشانه گرفته است؟

 

تصویب و اجرای پنهانی!!!

http://farsi.khamenei.ir/others-report?id=36515

***ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 4 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

هم‌زمان با سوم خرداد، سالروز حماسه‌ی فتح خرمشهر،

برنامه‌ی خاطره‌گویی جمعی از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس

در حضور رهبر معظم انقلاب،

عصر امروز در حسینیه‌ی امام خمینی(ره)

برگزار شد.

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=36622

*****


گزیده دیدار: روایت دیدار | مراسم شب خاطره دفاع مقدس

با توجه به پهنای باند اینترنت خود، می توانید این فیلم را با کیفیتهای مختلف زیر دریافت نمایید:

********************

نگذارید این حادثهی معجزنشان ضعیف بشود. عزیزان من! انگیزه وجود دارد برای ضعیف کردن این حقیقت، در واقعیّت زندگی ما و در واقعیّت ذهن ما. کسانی انگیزه دارند؛ همان کسانی که برنامه‌­ریزی می کنند برای کشورهای اسلامی و به آنها ابلاغ می کنند و آنها هم قبول می کنند که مسئلهی جهاد را یا مسئلهی شهادت را از مجموعهی معارف دینی کتابهای مدرسهای و دانشگاهی و بقیّهی کتابها خارج کنند و حذف کنند - این ابلاغ شده به بعضی از کشورها؛ گفته‌اند مسئلهی جهاد و مسئلهی شهادت و مانند اینها را حذف کنید و آنها هم قبول کردند و حذف کردند؛ این انگیزهها اینجوری است - همان انگیزهها در داخل استمرار پیدا می کند، ادامه پیدا می کند و به شکل برخی از خرده ­سیاست­های فرهنگی، اینجا و آنجا دیده می شود؛ غفلت نباید کرد. جنگ را، دفاع مقدّس را، شهادت را، جهاد را، زنده نگه داریم؛ این خاطرهها را قدر بدانیم؛ اینها بسیار باارزش است.

مشروح بیانات معظم له را در ادامه مطلب ملاحظه فرماییدادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 3 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

سلام و درود خدا و ملائكه بر فاتحان غیور خرمشهر

سلام و درود خدا و اولیاء الهی بر شهدای مظلوم فتح خرمشهر

سلام بر شهید محمد جهان آرا

خرمشهر-2.jpg
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 3 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا

عملیاتی با رمز "یا علی بن ابی طالب"


امام خمینی (ره) :خرمشهر را خدا آزاد كرد.


"یا علی ابن ابی طالب" نجوای تمامی دلاوردمردانی بود که شامگاه 10 اردیبهشت 61 در قرارگاه کربلا عهد و پیمان بستند تا خرمشهر از اشغال دشمنان آزاد شود و البته سوم خرداد 61 ساعت 14 "خرمشهر آزاد شد".


نتیجه تصویری برای فتح خرمشهر
نتیجه تصویری برای فتح خرمشهر


http://article.tebyan.net/207738ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 3 خرداد 1396 توسط کاتب شهدا
(تعداد کل صفحات:2)      1   2  
تمامی حقوق مطالب برای هیئت رهروان شهدا کرج محفوظ می باشد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات