در آرزوی شهادت

حضرت امام خامنه‌ای:
«من به شما بگویم و به زبان بیاورم، هر وقت من فکر این را میکنم که این جنگ و این شهادت و این میدانهای شرف و خون تمام بشود و ما بمانیم و بعد یک وقتی مثلا به تصادف بمیریم -که خیلی می‌میرند-، به تب بمیریم، از تصور این فکر خدا شاهد است آنچنان به قلبم فشار می‌آید... یک میدان مسابقه‌ی افتخار ابدی و الهی، یک میدان مسابقه بهشت، این از آدم گرفته بشود و آدم همین طور بمیرد؛ این خیلی سخت است. ای کاش -و این دعایی ست که از قلب ما بر می آید- ای کاش که مرگ ما هم مثل مرگ بچه‌های شما باشد. و من گمان نمی کنم که کسی باشد که حقیقت این جور مردن را بداند و این آرزو را نکند.»

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 21 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

دیدار جمعی از جوانان و نوجوانان عازم اردوهای راهیان نور

با حضرت امام خامنه ای

* دوران دفاع مقدس قطعه ای نورانی و برگ زرین از تاریخ کشور و انقلاب است.

* عظمت، فداکاری، ایمان، تدبیر، شجاعت و بصیرت جوانان موجب شد که جنگ به نفع ملت تمام و انقلاب اسلامی ریشه دارتر و قوی تر از گذشته شود.

* عزت، اقتدار، امنیت، استقلال، آزادی و سلامت امروزِ کشور و ملت، مرهون ۸ سال دفاع مقدس است.

* کاروان های راهیان نور یک مبارزه عظیم مردمی برای زنده نگه داشتن آن دوران پرعظمت است.

* دفاع جوانان ملت ایران در جنگ ۸ ساله، دارای ویژگی‌ها و خصوصیات فوق العاده ای بود که عبارتند از «عزم و اراده قوی»، «ایمان مستحکم»، «شجاعت و فداکاری»، «ابتکار و نوآوری» و «عبادت و توسلات معنوی».

* همت‌ها، خرازی‌ها، باکری‌ها، برونسی‌ها، چیت سازیان‌ها و هزاران جوان دیگر، انسانهای معمولی بودند که جنگ آنها را به اسطوره های عظیم و چهره های ماندگار و ستاره های درخشان تبدیل کرد.

* عبادت، خردمندی و تدبیر، دلیری و شجاعت، فداکاری و ایستادگی، و بصیرت ویژگیهای ممتاز جوانان دوران دفاع مقدس بود که از آنان، شیران روز و عابدان شب ساخته بود و بر همین اساس امام (ره) با نگاه عمیق خود، تربیت چنین جوانانی را فتح الفتوح خواندند.

* اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و شکوفایی و اقتدار او از نسل اول بیشتر است و این نسل برای عقب راندن دشمن از نسل های قبل آماده تر هستند.

* با وجود چنین جوانانی و با حرکت هایی همچون راهیان نور، دشمن در مقابل ملت ایران، همچون چهل سال گذشته، هیچ غلطی نمی تواند بکند.

* همه دستگاهها به این حرکت کمک کنند، ابعاد فرهنگی و اجتماعی راهیان نور هرچه بیشتر تعمیق شود، در روایتگری حوادث و مسائل، امانت رعایت و از اغراق پرهیز شود، حوادث برجسته دوران دفاع مقدس در کتابهای درس گنجانده شوند، و ایمنی مسافران کاروانهای راهیان نور حتماً رعایت شود.

نوشته شده در تاریخ شنبه 19 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

عكس نوشته های بیانات امام خامنه ای درباره حجاب

 

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

بیانات حضرت امام خامنه ای

در دیدار مداحان و شاعران اهل‌بیت علیهم‌السلام

 http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/39133/B/13961217_0139133.jpg

در آستانه خجسته سالروز میلاد ام‌الائمه حضرت فاطمه‌ زهرا(س) جمعی از شاعران و ذاکران اهل‌بیت(ع) از سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

 * زن در منطق اسلام، موجودی است که دارای ایمان و عفاف است، متصدی مهمترین بخش تربیت است، در اجتماع اثرگذار است، رشد علمی و معنوی دارد، مدیر کانون بسیارمهم خانواده و مایه آرامش مرد است. اینها در کنار خصوصیات زنانه مانند لطافت و آمادگی دریافت انوار الهی است.

* اینکه چهار دختر فریب بخورند و در خیابان حجابشان را بردارند، مسئله حقیری است. آن چیزی که من را حساس می کند طرح مسئله «حجاب اجباری» از دهان یک گروهی از خواص است. یعنی یک عده‌ای همان خطی را دنبال می کنند که دشمن نتوانسته بود آن را به نتیجه برساند/ آنچه که حرام شرعی است، نباید بصورت آشکار صورت بگیرد. شارع مقدس بر حکومت اسلامی تکلیف کرده که مانع از رواج حرام الهی در جامعه بشود.

* آن کسانی که وانمود میکنند عدالت جنسیّتی به این است که در همه‌ی میدانهایی که مردها وارد میشوند، زنها هم باید وارد بشوند، اینها خیانت میکنند به اعتماد زن و به حرمت و شخصیّت و هویّت زن.

* مدیر خانواده زن است، محورِ کانونِ خانواده زن است، مهم‌تر از همه‌ی مشاغل زن، مادری، همسری و ایجاد آرامش و سکینه است.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

پدر والامقام «شهیدان ناحی» به فرزندان شهیدش پیوست

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
 
«حاج محمد ناحی» پدر والامقام «شهیدان وحید و سعید ناحی» پس از سال‌ها فراق از فرزندانش دعوت حق را لبیک گفته و به فرزندان شهیدش پیوست.
 
پدر والامقام «شهیدان ناحی» به فرزندان شهیدش پیوست
 

به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز «حاج محمد ناحی» پدر والامقام «شهیدان وحید و سعید ناحی» پس از سال‌ها فراق از فرزندانش دعوت حق را لبیک گفته و به فرزندان شهیدش پیوست.
 فریدون نصیری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه دو کرج ضمن عرض تسلیت به خانواده‌ی معزای این پدر والامقام اعلام داشت: پیکر پاک این پدر گرامی فردا چهارشنبه 16 اسفندماه از ساعت 10 از مقبل منزل آن مرحوم به سمت مسجد امام سجاد علیه‌السلام تشییع در امام زاده محمد علیه‌السلام در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده خواهد شد.
گفتنی است ابراهیم طاهرنژاد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در پیامی ضایعه درگذشت ابو الشهید «حاج محمد ناحی» را به خانواده‌ی معزای این عزیز سفرکرده و مردم شریف و شهیدپرور البرز تسلیت عرض نمود.
شایان‌ذکر است مراسم بزرگداشت این پدر والامقام پنج‌شنبه 17 اسفندماه از ساعت 16 در مسجد امام سجاد علیه‌السلام واقع در آزادگان، خیابان برغان برگزار خواهد شد.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 15 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا


روح پدر بزرگوار شهیدان والامقام

سعید و وحید ناحی

مهمان شهیدانش شد
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 15 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/35317/B/13951013_0135317.jpg

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/35317/B/13951013_0235317.jpg

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/35317/B/13951013_0335317.jpg

عكس نوشته هایی از بیانات آقا

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

یکشنبه، 13 اسفند 1396 - 15:40

توصیه رهبر معظم انقلاب به شهید حدادیان

(شهید فتنه خیابان پاسداران)

 

با توجه به اینکه خادم هیأت هستید علم و معرفت خود را بالا ببرید.

 

پدر شهید: خوشبختانه روز گذشته هیأتی از طرف مقام معظم رهبری به منزل ما آمدند و پیام تسلیت آقا را به ما رساندند همین برای ما کافی است و این پیام تسلای بسیار بزرگ و آرامش‌بخشی برای ما به شمار می‌رود.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 13 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا
با احکام فرمانده معظم کل قوا صورت گرفت؛

انتصاب نماینده ولی‌فقیه در سپاه

و رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا

 

انتصاب نماینده ولی‌فقیه در سپاه و رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا، در احکام جداگانه‌ای حجة‌الاسلام حاج شیخ عبدالله حاج صادقی را به سمت نماینده‌ی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حجة‌الاسلام حاج شیخ علی سعیدی را به سمت رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا منصوب کردند.
متن احکام فرمانده معظم کل قوا به این شرح است:

 

 
بسم الله الرّحمن الرّحیم
جناب حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ عبدالله حاج صادقی (دامت افاضاته)
نظر به پایان مأموریت جناب حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ علی سعیدی و تعهد و شایستگی و تجارب ارزنده، جناب‌عالی را به سمت نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب می‌نمایم.
ارتقاء معنویت و بصیرت دینی و تقویت روحیه جهادی و انقلابی آحاد فرماندهان و پاسداران و بسیجیان و خانواده‌های آنان با بهره‌گیری از حوزه‌های علمیه و استفاده از روحانیون عالم و عامل و اثرگذار، هماهنگ با سیاست‌های ابلاغی و تعامل ‌هم‌افزا با فرماندهی کل سپاه مورد انتظار است.
از زحمات و تلاشهای ارزشمند حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ علی سعیدی در طول این مسئولیت تشکر می‌کنم.

توفیق همگان را از خداوند متعال مسئلت دارم.

سیّد علی خامنه‌ای
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ 
بسم الله الرّحمن الرّحیم
جناب حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ علی سعیدی (دامت افاضاته)
با تشکر و قدردانی از تلاش‌های خالصانه و ارزشمند جناب حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ غلامرضا صفائی در طول خدمت، نظر به تعهد و شایستگی و تجارب ارزنده، جناب‌عالی را به سمت رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا منصوب می‌نمایم.
ارتقاء سطح آمادگی‌های معنوی و بصیرت دینی فرماندهان و آحاد کارکنان نیروهای مسلح و خانواده‌های آنان با استفاده حداکثری از ظرفیت نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه و سازمان‌های عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح از طریق سیاستگذاری، هماهنگی و نظارت و تعامل نزدیک و هم‌افزا با ستاد کل مورد انتظار است.
توفیق همگان را از خداوند مسئلت دارم.

سیّد علی خامنه‌ای
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 13 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

دیدار دست‌اندرکاران کنگره روحانی شهید صدوق گلپایگانی و ۳۷۲ شهید گلپایگان

با حضرت امام خامنه ای

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره روحانی شهید صدوق گلپایگانی و ۳۷۲ شهید شهرستان گلپایگان که در تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده بود، امشب (پنج‌شنبه) در محل این همایش منتشر شد.
حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای در این دیدار، گلپایگان را منطقه‌ای عالم‌خیز خواندند و با اشاره به شهدای برجسته این شهر گفتند: از جمله شهدای برجسته گلپایگان، روحانی شهید مرحوم صدوق است که خصوصیات برجسته‌ای همچون خدمت به مردم و مقابله با رژیم طاغوت درباره ایشان در این جلسه نقل شد.
ایشان، آمادگی برای بذل جان در راه خدا را فضیلتی بزرگ دانستند و افزودند: جان انسان در نهایت از بین خواهد رفت اما کار شهدا، کاری بسیار باارزش و زیرکانه است که با شهادت یعنی یک مرگ تاجرانه و حسابگرانه، در یک معامله پرسود جان از بین‌رفتنی خود را با خداوند معامله می‌کنند و در ازای آن، پاداش بهشت را می‌گیرند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 10 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه

با رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/39077/B/13961210_1239077.jpg

شما در قدس نماز جماعت می‌خوانید

حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (پنج‌شنبه) در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی از سوریه در خط مقدم مبارزه با دشمنان اسلام، پیروزی را از آنِ ملت‌های مؤمن و مجاهد خواندند و با تأکید بر لزوم پافشاری بر مشترکات اسلامی، گفتند: امیدواریم همگی آن روزی را ببینیم که شما در قدس نماز جماعت می‌خوانید.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 10 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 10 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 9 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

بسم الله


یا علی لَعلِ عقیقی جز تو نیست

هیچ درویشی حقیقی جز تو نیست

لنگ لنگانِ طریقت را ببین

مردمِ دور از حقیقت را ببین

خیلِ درویشان دكان آراستند

كامِ خود را تحتِ نامَت خواستند

خلق را در اشتباه انداختند

یوسفِ ما را به چاه انداختند

كیستند اینان ؟ رفیقِ نیمه‌ راه

وقتِ جان‌ بازی به كنجِ خانقاه

فصلِ جنگ آمد ، تماشاگر شدند

صلح آمد ، لاله ی پرپر شدند

دل به كشكول و تَبرزِین بسته‌اند

بهرِ قتلَت تیغِ زرین بسته‌اند

موج‌ها از بس تَلاطُم كرده‌اند

راهِ اقیانوس را گُم گرده‌اند

*****

شاعر: مرحوم حاج محمدرضا آقاسی

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 8 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۱۴ هزار شهید جامعه کارگری کشور

با رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای

*****

انجام کارهای اثرگذار و پرهیز از کارهای تشریفاتی

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/39047/B/13961206_0439047.jpg

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره‌ی ۱۴ هزار شهید جامعه‌ی کارگری کشور که در تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده بود، صبح امروز (دوشنبه) در محل این همایش منتشر شد.

حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای در این دیدار، بزرگداشت شهدا در سراسر کشور را نشانه‌ی لطف و اراده‌ی الهی مبنی بر مستدام ماندن سایه‌ی شهیدان بر سر ایران دانستند و گفتند: تکریم شهدای برخی اقشار از جمله شهدای کارگری ارزش مضاعف دارد زیرا در همه‌ی حوادث دوران انقلاب، مقابله با گروهک‌ها و دفاع مقدس، کارگران با غیرت و بصیرت در صحنه حاضر شدند.

ایشان با اشاره به ناکام ماندن ضدانقلاب در تحریک کارگران علیه جمهوری اسلامی، افزودند: یکی از کارهای اساسی دشمنان، تحریک و وادار کردن کارگران به ایجاد رکود در کارخانه‌ها بود اما کارگران در طول این سال‌ها همواره با بصیرت و همت و تدین ایستادند و دست دشمن را رد کردند.

رهبر انقلاب اسلامی حضور برجسته‌ی کارگران در دفاع مقدس را عرصه‌ی دیگری از غیرت و حمیّت دینی آنان برشمردند و خاطرنشان کردند: هرگاه امام بزرگوار فراخوان می‌دادند، بسیاری از کارگران جوان و مؤمن که حتی نان شب و زندگی آن‌ها وابسته به درآمد روزانه‌شان بود، به‌عنوان بسیجی به جبهه‌ها می‌رفتند و با منطق و استدلال می‌گفتند «باید برویم از کشور و مرز اسلامی دفاع کنیم زیرا اگر دشمن مسلط شود، نه نان، بلکه هیچ‌چیز نخواهیم داشت.»

ایشان همچنین دست‌اندرکاران کنگره‌ی شهدا را به انجام کارهای اثرگذار و پرهیز از کارهای تشریفاتی توصیه کردند.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 8 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

لباس خادمی شهید بسیجی خیابان پاسداران؛ «محمد حسین حدادیان» بر روی مزارش

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 8 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

وداع اختصاصی خانواده بسیجی شهید محمد حسین حدادیان با پیکر فرزندشان در معراج شهدا

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 8 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

سرباز کوچک؛ شگفتی بزرگ

متن تقریظ حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای بر کتاب «سرباز کوچک امام (رحمه‌الله)» منتشر شد. در این کتاب، خاطرات دوران اسارت آزاده‌ی سرافراز آقای مهدی طحانیان در سنین نوجوانی در زندان‌های رژیم بعث عراق (۱۳۶۱ تا ۱۳۶۹) روایت شده است.

باسمه تعالی
سرگذشت این نوجوان شجاع و باهوش و صبور در اردوگاه‌های اسارت، یکی از شگفتی‌های دفاع مقدّس است؛
ماجراهای پسربچّه‌ی سیزده چهارده ساله‌ای که نخست میدان جنگ و سپس میدان مقاومت در برابر مأموران درنده‌خوی بعثی را با رفتار و روحیه‌ای اعجاب‌‌‌انگیز، آزموده و از هر دو سربلند بیرون آمده است.
دلْ بر مظلومیّت او میسوزد ولی از قدرت و تحمّل و صبر او پرمیکشد؛ این نیز بخشی از معجزه‌ی بزرگ انقلاب اسلامی است.
در این کتاب، نشانه‌های خباثت و لئامتِ مأموران بعثی آشکارتر از کتابهای مشابهی است که خوانده‌ام.به‌هرحال این یک سند باارزش از دفاع مقدّس و انقلاب است؛ باید قدر دانسته شود.
خوب است سست‌پیمان‌های مغلوب‌دنیاشده، نگاهی به امثال این نوشته‌ی صادقانه و معصومانه بیندازند، شاید رحمت خدا شامل آنان شود.
۹۶/۴/۱۲
 
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/39042/B/13961206_0139042.jpg
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 7 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا
در گفتگو با دانا عنوان شد:

واکنش پروانه معصومی به صحبت های عجیب

پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما،تئاتر و تلویزیون گفت: خانم لیلا حاتمی مگر در کشورهای دیگر اعتراض را با بوسه جواب می دهند؟ اینجا که در اعتراضات 4 نفر از نیروی انتظامی را شهید کردند، این چه اعتراضی است؟ جاهای دیگر وقتی که مردم اعتراض می کنند خیلی به مردمشان احترام می گذارند؟ آنها که مردم را به مسلسل می بندند. خانم حاتمی عجب حرفی زده اند.

پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما،تئاتر و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در مورد صحبت های لیلا حاتمی در نشست خبری فیلم"خوک" در جشنواره برلین خطاب به وی گفت: خانم لیلا حاتمی! مگر در کشورهای دیگر اعتراض را با بوسه جواب می دهند؟ اینجا که در اعتراضات 4 نفر از نیروی انتظامی را شهید کردند، این چه اعتراضی است؟ جاهای دیگر وقتی که مردم اعتراض می کنند خیلی به مردمشان احترام می گذارند؟ آنها که مردم را به مسلسل می بندند. خانم حاتمی عجب حرفی زده اند.

معصومی در پایان گفت: خانم حاتمی شما برای فیلم خوک رفته اید به این چیز ها چه کاری دارید؟ چرا سعی می کنید در هر چیزی دخالت کنید؟

 وی گفت: من که از این کار ایشان خوشم نیامد. کاش هرگز از این کارشان با خبر نمی شدم. خواهش می کنم کسانی که حرفی می خواهند بزنند و خارج از ایران هستند، بدانند که در ایران زندگی می کنند و ایرانی هستند. کوچک کردن ایران به این شکل که این خانم گفتند باعث کوچک کردن خودشان است. اگر دوست ندارند بروند جای دیگر زندگی کنند.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 6 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

در مراسم بزرگداشت شهدای فاطمیه تهران

 

مادر شهید حدادیان:

شهید من بسیجی راه ولایت بود

 

مادر بسیجی شهید محمدحسین حدادیان با اعلام اینکه برای ولایت این غم را تحمل می‌کنم، گفت: از مسؤولان می‌خواهم دست‌هایی را که پشت این جریان است آشکار کنند و اشد مجازات را برای قاتلان پسرم خواستارم.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 6 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا

دعای حضرت امام خامنه ای

در پایان شب آخر مراسم سوگواری ایام فاطمیه (س)

 

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/39028/titr1-13961203.jpg

نوشته شده در تاریخ جمعه 4 اسفند 1396 توسط کاتب شهدا
تمامی حقوق مطالب برای هیئت رهروان شهدا کرج محفوظ می باشد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات