به مناسبت روز جهانی مسجد

ائمه جماعات مساجد استان تهران

صبح امروز با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی

دیدار کردند.

اهم بیانات معظم له:

*
مساجد، پایگاه اجتماع، مشورت، مقاومت، برنامه ریزی و حرکت اجتماعی و فرهنگی است.

* این روزِ اساساً انقلابی، با پافشاری و مطالبه جمهوری اسلامی و به علت آتش زدن مسجدالاقصی به دست صهیونیستها و با هدف مقابله امت اسلام با رژیم صهیونیستی، در سازمان کنفرانس اسلامی تصویب شد و باید با همین نگاه، آن را مورد توجه قرار داد.

* در تاریخ اسلام، مسجد مرکزی برای مشورت، همکاری و تصمیم‌گیری در مسائل مهم اجتماعی، سیاسی و نظامی بوده است.

* نقش ائمه جماعات در تبیین و ترویج عملی و زبانی مسئله نماز به عنوان حقیقتی جذاب و شوق‌انگیز بسیار مهم است.

* مسجد باید پایگاه «انسان‌سازی، عمران دل و دنیا، مقابله با دشمن، بصیرت‌افزایی و زمینه‌سازی برای ایجاد تمدن اسلامی» باشد.

* وظیفه امام جماعت علاوه بر اقامه نماز، «اقامه حق و عدل، تبیین دین و ابلاغ احکام دینی» است.

* امام جماعت «محور مسجد» است.

* امامت مسجد شغلی مهم و اساسی است و نباید با نگاهی حاشیه‌ای به این مأموریت مهم، در حق مسجد کم گذاشت، بلکه باید با «حضور منظم و با طمأنینه، ادای با کیفیتِ نماز، گفت‌وگو با مردم و تشکیل حلقه‌های معرفتی و پاسخ به سؤالات جوانان»، حق مسجد را ادا کرد.

* مسجد «پایگاه انواع فعالیتهای اجتماعی» است و در تقویت فکری و ترغیب مردم به فعالیتهای گوناگون اجتماعی نقش اساسی دارد.

* مساجد «هسته مقاومت» به‌ویژه مقاومت فرهنگی است. اگر حصار و خاکریز فرهنگی نباشد، همه چیز از دست می رود.

* به برکت «اسلام انقلابی» و «انقلاب اسلامی» هدف اصلی زورگویان جهانی یعنی فرمانروایی بر منطقه ناکام مانده و امریکا در منطقه غرب آسیا عملاً زمین‌گیر شده است.

* اگر ایمان و پایبندی ملت به اسلام نبود، ایران نیز همچون دیگران زیر چتر امریکا و غیرامریکا می رفت و به همین علت است که آنها با ایمان مردم، خصومتی عمیق و پایان ناپذیر دارند.

* جوانان در هدفگذاری های دشمنان برای نفوذ فرهنگی و تضعیف ایمان و اعتقادات مردم، یک هدف اصلی اند اما با وجود همه طرحهای فریبنده، خیلِ عظیم جوانان مؤمن به عنوان یکی از معجزات بزرگ انقلاب، نسل جوان امروز را پیشتازتر از جوانان اول انقلاب قرار داده است.

* نقش مساجد در افزایش مقاومت و تحکیم هنرمندانه حصار فرهنگی، مهم است. مسجد پایگاه بزرگ بسیج و حرکت فرهنگی است.

* ایشان، ائمه جماعات را به استفاده هر چه بیشتر از شیوه های صحیح کار در مساجد توصیه و به عنوان یک مثال خاطرنشان کردند: جلسات رو در رو با مردم، از دیگر شیوه های تبلیغاتی در رسانه های مختلف، مؤثرتر است.

* «فرهنگ و بصیرت فرهنگی» مبنای کار حقیقی سیاسی است. سیاست در معنای واقعی، طرفداری از این یا آن شخص نیست بلکه به معنای برخورداری از نگاه کلان و توان تحلیل حرکت عمومی جامعه است.

* در نگاه سیاسیِ حقیقی، باید با بررسی حرکت عمومی جامعه، پاسخ چند سؤال اساسی روشن شود: سبک زندگی جاری ما را به کدام سمت و سو می کشاند و آیا در حال حرکت به سمت عدالت اجتماعی، استقلال واقعی و شکل دهی تمدن اسلامی هستیم یا به سمت وابستگی به امریکا و تأثیرپذیری از بافته ها و یافته های غربی حرکت می کنیم؟

* البته در خلال این نگاه کلان و جریان شناسی واقعی، تکلیف مسائل جاری و موضع‌گیری انسان در قبال اشخاص، احزاب و گروهها نیز مشخص می شود.

* در اوایل فتنه به یکی از سران فتنه گفتم شما در ظاهر با نظام هستید و به گفته خودتان در حال اعتراض انتخاباتی هستید اما بدانید که مدیریت این جریان به دست بیگانگان می افتد و آنها با استفاده از کار شما، اصل نظام را هدف می گیرند.
* آنها -البته اگر با نگاه خوشبینانه به ماجرا بنگریم- حرف اینجانب را نفهمیدند و وارد شدند و همه دیدند که چگونه انتخابات، بهانه ای برای حمله و نفی اصل نظام شد.
* برخی می گویند یک حرفی آن موقع زده شده، بگذریم؛ اما باید توجه داشت که اگر در طرفداری از کسی حرفی زده می شود که مخالف سخنان و مواضع اوست، آن شخص باید اعلام مخالفت کند وگرنه به حساب او گذاشته می شود.

* «
اقامه نماز جماعت در هر سه وقت نماز» و «باز بودن مساجد برای مراجعه مردم و خواندن نماز در طول روز»

*

ایشان با انتقاد از دیدگاهی که پیشنمازی مساجد را فقط در خواندن نماز خلاصه می کند، افزودند: این نگاه جفاآمیز در واقع همان نگاه سکولار است که دین را در عمل شخصی منحصر می کند و از ورود به مسائل اجتماعی- سیاسی باز می دارد.

* «اسلام سکولار و محصور در عبادات چه فردی و چه دسته‌جمعی» حتی اگر طرفداران فراوانی داشته باشد، مورد خصومت سلطه‌گران نیست، آنچه زورگویان جهانی با آن دشمنی دارند، «اسلام مقتدر» است که نظام سیاسی- اجتماعی تشکیل می دهد و ملتها را به سمت سعادت حقیقی دنیا و آخرت هدایت می کند.

* دل جوانان را با ایجاد جاذبه صحیح یعنی «سخن و اقدام آمیخته با معنویت و عرفان واقعی» جذب مساجد کنید تا کشور و جامعه از برکات فراوان حضور نسل جوان در مساجد بهره مند شود.

* تدوین سرگذشت مساجد را در قالبهای گوناگون نظیر کتاب، عکس و یا نماهنگ، برای آگاهی جوانان امروز و فردا مهم است.

http://farsi.khamenei.ir/print-content?id=34085ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 31 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا

زیارت مجازی مزار شهدای استان البرز


http://www.shohadayealborz.ir

http://www.shohadayealborz.atlaseisaar.ir


پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز

http://www.isaar.ir/states/alborz

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 31 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا
مراسم دعای توسل؛ این هفته


به یاد شهیــد والامقام

شهید علی رضاحسینی


شهید احمد دهقانی

برگزار می گردد.


زمان: سه شنبه- 1395/6/2- از نماز مغرب و عشاء

مکان: کرج- م شهدا- خ شهید شرع پسند- خ شهید حمید ادیبی- مسجد المهدی (عج)


                                                                                     هیئت رهروان شهدا
(خانواده های شهدای منطقه بهار کرج)

نوشته شده در تاریخ شنبه 30 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا

مراسم چهلمین روز درگذشت رزمنده جانباز

مرحوم حاج عباس ثبتی مداح اهل بیت (ع)

فردا چهارشنبه مورخ ۲۷ مرداد ماه در امامزاده حسن (ع) کرج برگزار می شود.


به گزارش کرج رسا، مراسم چهلمین روز درگذشت حاج عباس ثبتی، مداح هیات محبان الرضا رزمندگان کرج، فردا مصادف با بیست و هفتم مرداد ماه، ساعت ۱۸ الی ۲۰ در امام زاده حسن(ع) برگزار می شود.

در این مراسم آیت الله سید محمدمهدی میرباقری نماینده مردم کرج در مجلس خبرگان رهبری به سخنرانی می پردازد و صابر خراسانی شعرخوانی و مهدی سلحشور مداحی چهلمین روز درگذشت مداح با اخلاق اهل بیت (ع) را برعهده دارند.

حاج عباس ثبتی که سال ها در صحن امام زاده حسن (ع) مناجات خواند و به مدح اهل بیت (ع) پرداخت، ۲۳ تیرماه سال جاری در اثر ایست قلبی در بیمارستان قائم کرج دار فانی را وداع گفت.

وی علاوه بر مدیحه سرایی اهل بیت (ع) به عنوان معاون پژوهشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز نیز فعالیت می کرد.

مراسم شب هفتم حاج عباس ثبتی در امامزاده حسن کرج

طبقه بندی: اخبار، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا
‌فرمانده سپاه البرز:فرمانده سپاه امام حسن‌ مجتبی(ع) البرز با بیان اینکه کنگره شهدای استان اوایل سال آینده برگزار می‌شود، گفت: برای اجرای این کنگره بزرگ باید ابتدا در شهرستان‌ها کنگره‌های کوچک اجرایی شود.


سردار علی استاد حسینی با بیان اینکه فعالیت کنگره باید ماندگار شود، اظهار داشت: باید برای شهدای شاخص استان البرز فیلم و مستند ساخته شود.

وی با اشاره به اینکه شهدایی که قابلیت مکتوب‌کردن کتابی در مورد آن‌ها وجود دارد، باید کتابی به‌تحریر درآورده شود، گفت: برای همه شهدا باید فرهنگ‌نامه‌ای نوشته شود تا مختصری از زندگی آن‌ها مکتوب شده باشد.

سردار استادحسینی با بیان اینکه بسیاری از رزمندگان دوران دفاع مقدس در سنین نوجوانی بوده‌اند، افزود: در زمینه شهدا برای نوجوانان باید رمان نوشته شود تا تاثیرگذاری آن بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های مناسب، گفتن شعر و سرود در زمینه شهدا و شهادت است، گفت: برای برپایی کنگره شهدای استان البرز باید برای هر شهید نماهنگ تهیه شود.

سردار استادحسینی با بیان اینکه کنگره شهدای استان البرز اوایل سال آینده در استان برگزار می‌شود، افزود: برای اجرای این کنگره بزرگ باید ابتدا در شهرستان‌ها کنگره‌های کوچک اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه این امر در انجام امور مربوط به جمع‌آوری آثار شهدا کمک می‌کند، گفت: با انجام این فعالیت تمامی زندگی‌نامه شهدا جمع‌آوری شده که در نتیجه آن می‌توان با برنامه‌ریزی روی این اطلاعات آثاری مانند کتاب، شعر، سرود و تئاتر را تهیه کرد.

فرمانده سپاه امام‌حسن‌ مجتبی(ع) استان البرز با بیان اینکه برای 6 هزار شهید استان البرز بیش از 300 کتاب می‌توان تدوین کرد، افزود: در همین راستا می‌توان بیش از 30 فیلم‌، تئاتر،‌ شعر و سرود برای کنگره تهیه کرد.

http://javanonline.ir/fa/news/804652

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا
السلام علیک یا مولا یا اباالحسن یا علی بن موسی الرضا
میلاد مسعود و خجسته امام رئوف، ضامن آهو، سلطان سریر ارتضا

حضرت امام رضا (ع)

را بر همه شیعیان و محبان حضرتش، بویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران عزیز

تبریک و تهنیت عرض می نماییم.


هیئت رهروان شهدا
(خانواده های شهدای منطقه بهار کرج)
طبقه بندی: مناسبتی، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا
مراسم دعای توسل؛ این هفته


به یاد شهیدان والامقام

شهید امیر زرکانی


شهید احمد دهقانی

و
شهید بهمن قره حسنلو


شهید احمد دهقانی

برگزار می گردد.زمان:
سه شنبه- 1395/5/26- از نماز مغرب و عشاء

مکان: کرج- م شهدا- خ شهید شرع پسند- خ شهید حمید ادیبی- مسجد المهدی (عج)هیئت رهروان شهدا
(خانواده های شهدای منطقه بهار کرج)
طبقه بندی: مراسم هفتگی هیئت، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 23 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا
شماره چهل و پنجم منتشر شد؛

«نصر من الله» در خط حزب الله


«شکست اسرائیل در رویارویی نظامی باحزب الله، ما را ناامید کرد.» این جمله فراز مهمی از یادداشت مشاور امنیت ملی آمریکا در دوره جرج بوش پسر است. او مسئول سیاست‌های خاورمیانه‌ای آمریکا در زمان جنگ ۳۳ روزه بود.

چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه خبری-تبیینی خط حزب‌الله در آستانه سالگرد پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ سی و سه روزه، با گزارشی با عنوان « نصر من الله» منتشر شد.

تیتر یک خط حزب‌الله ۴۵، تصویری منتشر نشده از دیداری در سال ۱۳۷۹ است که در آن قرآنی از سوی رهبر انقلاب به سید حسن نصرالله با حضور سردار قاسم سلیمانی اهدا شد.

خط حزب‌الله در این شماره قسمتی از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان مراسم روضه شهادت امام صادق علیه‌السلام در خصوص دعای ایشان برای اقامه نماز در مسجد الاقصی را برای نخستین بار منتشر می‌نماید.

«مهم‌تر از  افراشته‌شدن پرچم» عنوان سخن هفته خط حزب‌الله است، که به بهانه آغاز مسابقات المپیک نوشته شده است.
تصویر ویژه نشریه به عکسی از حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حرم حضرت شاهچراغ با همراهی سرتیپ قاسمعلی ظهیرنژاد در شیراز اختصاص یافته است که برای اولین بار، توسط خط حزب‌الله منتشر گردیده‌است.

چهل و پنجمین شماره خط حزب‌الله به ارواح طیبه شهدای جنگ  سی و سه روزه، هدیه شده است.

نسخه‌ی PDF نشریه در سه نسخه‌ی تابلوی اعلانات، A۴ جهت مطالعه و A۳ برای چاپ و تکثیر بر روی پایگاه KHAMENEI.IR قرار گرفته است و عموم امت حزب‌الله می‌توانند آن را چاپ و در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیئت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج توزیع کنند.

برای دسترسی به آرشیو نشریه هم می‌توانید به
اینجا مراجعه کنید.
 

دریافت "خط حزب‌الله" نسخه‌ی مطالعه (A۴)دریافت نسخه‌ی چاپ (A۳)


طبقه بندی: اخبار، 
نوشته شده در تاریخ جمعه 22 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا
دعای توسل دیشب با حضور خیل کثیر عاشقان اهل بیت و رهروان شهدا
در مسجد المهدی (عج) بهار برگزار گردید.

این مراسم که بعد از نماز مغرب و عشا آغاز شد، پس از قرائت قرآن، دعای توسل با نوای گرم و دلنشین پیرغلام آستان آل الله جناب حاج آقا حصارکی (پدر بزرگوار شهید والامقام محمدرضا حصارکی) و نیز آقای بوریایی ادامه یافت.

دعای توسل

دعای توسل

دعای توسل


ادامه مطلب

طبقه بندی: مراسم هفتگی هیئت، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا
مراسم دعای توسل؛ این هفته


به یاد شهیدان والامقام

شهید محمرضا حصارکی


شهید احمد دهقانی

و
شهید علی اصغر سلطانمحمدی


شهید احمد دهقانی
برگزار می گردد.

زمان:
سه شنبه- 1395/5/19- از نماز مغرب و عشاء

مکان: کرج- م شهدا- خ شهید شرع پسند- خ شهید حمید ادیبی- مسجد المهدی (عج)هیئت رهروان شهدا
(خانواده های شهدای منطقه بهار کرج)


طبقه بندی: مراسم هفتگی هیئت، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا

خط حزب‌الله ۴۴

«این شد تجربه، این شد آمریکا»

چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه خبری-تبیینی خط حزب‌الله با گزارشی از تجربه مذاکره با آمریکا در موضوع هسته‌ای با عنوان «این شد تجربه، این شد آمریکا» منتشر شد.

«سعودی؛ مغازله با صهیونیست‌ها، مقاتله با مسلمان‌ها» عنوان سخن هفته خط حزب‌الله در مورد تناسب رفتار این روزهای دولت سعودی با سیاست‌های آمریکا در منطقه است.

تصویر ویژه نشریه به عکسی از اقامه نماز رهبر انقلاب در جوار مضجع مطهر حضرت احمدبن موسی علیه‌السلام-شاهچراغ- اختصاص یافته است.

چهل و چهارمین شماره خط حزب‌الله به روح پرفتوح خلبان شهید عباس بابایی، هدیه شده است.

نسخه‌ی PDF نشریه در سه نسخه‌ی تابلوی اعلانات، A۴ جهت مطالعه و A۳ برای چاپ و تکثیر بر روی پایگاه KHAMENEI.IR قرار گرفته است و عموم امت حزب‌الله می‌توانند آن را چاپ و در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیئت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج توزیع کنند.


برای دسترسی به آرشیو نشریه هم می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

دریافت نسخه تابلو اعلانات | دریافت "خط حزب‌الله" نسخه‌ی مطالعه (A۴)دریافت نسخه‌ی چاپ (A۳)


طبقه بندی: اخبار، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 14 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا

پیکر شهید مدافع حرم «محمود نریمانی» در کرج تشییع شد


http://media.mehrnews.com/d/2016/08/03/4/2160343.jpg


شناسهٔ خبر: 3731145 -
کرج - پیکر پاک شهید مدافع حرم، محمود نریمانی امروز با حضور خیل کثیری از مردم شهیدپرور کرج تشییع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیکر پاک شهید مدافع حرم، محمود نریمانی امروز با حضور خیل کثیری از مردم شهیدپرور کرج، مسئولان و فرماندهان استان البرز تشییع شد.

شهید محمود نریمانی برای دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) در سوریه به علیه جبهه باطل به نبرد پرداخت و در تاریخ ۱۰ مردادماه جاری دراستان حما سوریه براثر اصابت گلوله تروریست‌های تکفیری به درجه رفیع شهادت نائل شد.

پیکر پاک این شهید امروز از فلکه اول رجایی شهر تا مسجد جامع این منطقه تشییع و برای خاک‌سپاری به زادگاهش روستای دوروان استان البرز انتقال یافت.ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا
مراسم دعای توسل؛ این هفته


به مناسبت سی و چهارمین سالگرد شهادت

معلم شهید علی عدالت منش

زمان:
سه شنبه- 1395/5/12- از نماز مغرب و عشاء

مکان: کرج- م شهدا- خ شهید شرع پسند- خ شهید حمید ادیبی- مسجد المهدی (عج)هیئت رهروان شهدا
(خانواده های شهدای منطقه بهار کرج)
طبقه بندی: مراسم هفتگی هیئت، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا

بیانات بسیار مهم حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

در دیدار با اقشار مختلف مردم

1395/5/11

 

هزاران نفر از اقشار مختلف مردم چند استان کشور، صبح امروز با حضور در حسینیه‌ی امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند...

- شش ماه از برجام گذشته و هیچ تأثیر ملموسی در زندگی مردم نداشته. برجام برای برداشتن تحریم بود که برداشته نشده...

- من سال گذشته هم گفتم برجام برای ما یک نمونه و تجربه خواهد بود...

- تجربه‌ی برجام به ما نشان داد در هیچ مسئله‌ای نمی‌توان مثل یک طرف مورد اعتماد با آمریکا مذاکره کرد.

- اینکه می‌گوییم با آمریکا نمی‌شود مذاکره کنیم، برای تجربه‌ی برجام است.

- در مسائل منطقه مذاکره با آمریکا سم مهلکی است/ باید راه خودمان را برویم، بگذارید دشمن دنبال شما بدود...

- مذاکره شما را از راه صحیح منحرف می‌کند. از شما امتیاز می‌گیرند و به شما هیچ نمی‌دهند.

- به مسئولین گفته‌ام وقتی جنس قاچاق پیدا می‌کنید این جنس را جلوی همه آتش بزنید...

- بنده به معیشت مردم خیلی فکر می‌کنم و دغدغه‌مندم؛

- هر چه بررسی می‌کنم راه حلی جز تکیه به مسائل داخلی ندارد.

- جنایات سعودی‌ها با تسلیحات آمریکایی و چراغ سبز آنها صورت می‌گیرد و وقتی سازمان ملل پس از مدت‌ها قصد محکوم کردن این جنایت‌ها را داشت، با پول، تهدید و فشار، دهان آن را بستند/ دبیرکل روسیاه سازمان ملل به این فشارها اعتراف کرد اما باید به جای اعتراف کنار می‌رفت، نه آنکه بماند و به بشریت خیانت کند.ادامه مطلب

طبقه بندی: امام خامنه ای، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 مرداد 1395 توسط کاتب شهدا
تمامی حقوق مطالب برای هیئت رهروان شهدا کرج محفوظ می باشد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic